Nowe elektryczne Volvo to prawdziwy potwór. Ponad 400 koni mechanicznych i niecałe 5s do "setki"

2021-12-03 14:25:52 (ost. akt: 2021-12-03 15:04:13)

Nowe elektryczne Volvo XC40 P8 ma 408 koni mechanicznych i 660NM momentu obrotowego. I to wszystko bez ani grama paliwa. Za imponującą moc nowego Volvo odpowiadają dwa silniki elektryczne napędzane baterią o mocy 78 kWh.

Nowe elektryczne Volvo to prawdziwy potwór. Ponad 400 koni mechanicznych i niecałe 5s do setki

Autor zdjęcia: Karol Grosz

Nowe Volvo XC40 można kupić już od 199 900,00 zł.

Za mniej niż 200 tys. złotych możemy kupić elektrycznego SUV-a z świetnym wyposażeniem. Oprócz możliwości jazdy po buspasach, co jest niewątpliwą zaletą dostajemy samochód, który posiada podgrzewaną kierownicę, automatyczną dwustrefową klimatyzację, czujnik deszczu, bezkluczykowy dostęp i uruchamianie pojazdu, czujniki parkowania, tempomat i wiele innych opcji zwiększających komfort i bezpieczeństwo jazdy.

Fot. Karol Grosz

Volvo zawsze było synonimem bezpieczeństwa


I nie inaczej jest z elektrycznym XC40. Celem inżynierów było stworzenie samochodu, w którym po każdym wypadku można bez problemu otworzyć drzwi, nawet gdy samochód leży na dachu. Za zwiększone bezpieczeństwo odpowiada rama samochodu zrobiona ze stali o podwyższonej wytrzymałości, podobnej do materiałów z którego robi się czołgi. Samochód posiada najwyższej jakości poduszki powietrzne, kurtyny boczne, szyby z hartowanego szkła, poduszkę kolanową kierowcy i wiele systemów chroniących kręgosłup przed skutkami uderzeń bocznych.

Fot. Karol Grosz

Osiągi dosłownie wciskają w fotel


Ponad 400 koni mechanicznych u 660NM momentu obrotowego sprawia, że Volvo XC40 przyspiesza do 100 km/h poniżej 5 sekund. Wsiadając do auta musimy pamiętać, że jest to samochód w pełni elektryczny, więc odczucia z korzystania są zupełnie inne niż w przypadku aut napędzanych silnikami spalinowymi. Volvo XC40 dosłownie ciągnie nas do przodu, sprawiając ogromną radość z jazdy.

Fot. Karol Grosz

Zasięg nowego Volvo XC40 to około 400km, które oczywiście jest zależne od ekonomiki jazdy i warunków pogodowych. W przypadku zakupu auta można skorzystać z darmowego audytu instalacji elektrycznej i postawienia na naszej posesji stacji do ładowania pojazdu. Daje nam to również 10 proc. rabatu na zakup Wallbox Vlolvo.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB