Golf reaktywacja? Nie, to koncept Hondy!

2017-09-14 12:24:03 (ost. akt: 2017-09-14 12:29:01)
Golf reaktywacja? Nie, to koncept Hondy!

Autor zdjęcia: Honda

Skądś to już znamy... Czyżby to poczciwy volkswagen golf pierwszej generacji w nowej, futurystycznej odsłonie? Jednak nie. Okazuje się, że to projekt Hondy zaprezentowany podczas międzynarodowego salonu samochodowego we Frankfurcie, który potrwa do 24 września.

Honda zaprezentowała we Frankfurcie w pełni elektryczny samochód koncepcyjny Urban EV Concept, który powstał na całkowicie nowej platformie. Model produkcyjny ma być zaprezentowany w 2019 roku.
— To nie jest wizja odległej przyszłości, gdyż wersja produkcyjna tego samochodu trafi do salonów Hondy w Europie w 2019 roku — mówi Takahiro Hachigo, prezes Honda Motor Co., który potwierdza przejście od konceptu do seryjnej produkcji w ciągu dwóch lat.
Honda Urban EV Concept to przykład zaawansowanej technologii, połączonej z prostym, lecz wyrafinowanym stylem. Jego niska i szeroka, muskularna i mocno osadzona na drodze sylwetka świadczy o sportowym zacięciu. Samochód jest o 10 cm krótszy od znanej, subkompaktowej hondy jazz.


Podświetlone na niebiesko logo Hondy to zapowiedź nowego elementu stylistycznego w przyszłych modelach tej matki z napędem elektrycznym. Zresztą, jeżeli chodzi o pojazdy elektryczne, akcenty niebieskie polubiło wiele marek. Z przodu auta, pomiędzy reflektorami, mogą być wyświetlane interaktywne, wielojęzyczne wiadomości, np. pozdrowienia lub rady dla innych kierowców, a także informacje o aktualnym stanie naładowania akumulatorów.
Widoczność z miejsca kierowcy modelu Urban EV Concept jest doskonała dzięki wąskim słupkom i szerokiej szybie, która zdaje się obejmować całą przednią cześć samochodu. Wsiadanie i wysiadanie z auta odbywa się z pomocą otwieranych ku tyłowi drzwi. Polscy kierowcy pamiętają ten akcent jeszcze z poczciwej syreny 104... W przypadku hondy gniazdo ładowania osadzono na masce.

Fot. Honda

Honda Urban EV Concept może pomieścić cztery osoby na dwóch kanapach wykończonych różnymi materiałami. By można się było tu poczuć jak w salonie, przednią kanapę pokryto naturalną szarą tkaniną, natomiast oparcia siedzeń i podłokietniki ozdobiono nowoczesnymi akcentami z drewna. Pasy bezpieczeństwa na tylnej kanapie zamocowano pośrodku siedzenia, co pozwala na ich łatwe zwinięcie do pozycji wyjściowej przed opuszczeniem samochodu.
Takie same, drewniane wykończenia zastosowano wokół wielkiej, falistej deski rozdzielczej. Jest tu tylko kolumna kierownicy, prosty zestaw przycisków i panoramiczny ekran, który jest zwieńczeniem deski i biegnie przez całą jej szerokość, rozciągając się aż po panele drzwi. Na głównym ekranie w desce rozdzielczej wyświetlane są informacje o pojeździe, w tym o poziomie naładowania akumulatora. Ekrany umieszczone na drzwiach pełnią funkcję bocznych lusterek, prezentowany jest na nich obraz z zewnętrznych kamer.

Fot. Honda

Honda Urban EV Concept pokazuje wizję japońskiego koncernu, gdzie mobilność i codzienne życie są ze sobą powiązane. Zaawansowany moduł pokładowy Honda Automated Network Assistant działa niczym osobisty dozorca, który uczy się od kierowcy, rozpoznając emocje, które kierują jego działaniami. Na tej podstawie samochód w przyszłości samodzielnie dokona wyborów lub przedstawi stosowne rekomendacje.
Zaprezentowany we Frankfurcie wraz z modelem Urban EV Concept, opracowany przez Hondę układ zarządzania energią — Power Manager Concept, to inteligentny system efektywnie oszczędzający energię. Może ją oddać z powrotem do domu lub przesłać do sieci energetycznej.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB