Kolejne inwestycje Toyoty w Polsce

2016-10-20 13:43:36 (ost. akt: 2016-10-20 13:50:31)
Kolejne inwestycje Toyoty w Polsce

Autor zdjęcia: Pixabay

W dwóch polskich zakładach Toyota uruchomi produkcję nowoczesnych silników benzynowych oraz przekładni do napędów hybrydowych.

Japońska firma w fabryce Toyota Motor Manufacturing Poland w Wałbrzychu, w 2018 roku rozpocznie produkcję przekładni do napędów hybrydowych, natomiast w Jelczu-Laskowicach ma ruszyć produkcja dwóch silników benzynowych o poj. 1,5 oraz 2,0 litra. Pierwszego z nich już w lutym przyszłego roku. Jednostka będzie instalowana w modelu yaris. Silnik o poj. 2,0 litra ma zejść z taśmy w 2019 roku. To zupełnie nowa jednostka, która uzupełni asortyment silników Toyoty przeznaczonych do samochodów wytwarzanych w Europie.

Przekładnia z Wałbrzycha będzie dedykowana silnikowi o poj. 1,8 l w zespole napędowym montowanym we wszystkich sprzedawanych w Europie hybrydowych wersjach aurisa. Znajdzie też zastosowanie w modelu toyota C-HR, którego seryjna produkcja ruszy już z końcem 2016 roku.

Nakłady inwestycyjne obu projektów wyniosą około 650 milionów złotych. Projekty te zwiększą dotychczasowe zaangażowanie Toyoty w naszym kraju do kwoty ponad 4 miliardów złotych. Warto przypomnieć, że Fabryka Toyoty w Jelczu-Laskowicach produkuje obecnie silniki Diesla o pojemności 1,4, 2,0 i 2,2 litra.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB