HONDA. Żyć na sto dwadzieścia pięć procent!

2016-06-24 09:46:43 (ost. akt: 2016-06-24 12:12:40) Artykuł sponsorowany
HONDA. Żyć na sto dwadzieścia pięć procent!

Autor zdjęcia: Honda

Sezon motocyklowy w pełni i Honda Daszuta wychodzi z coraz ciekawszą ofertą do miłośników jednośladów o poj. 125 cm sześc. To już kolejny sezon, kiedy można nimi jeździć mając w kieszeni prawo jazdy kat. B. Warunkiem jest jedynie to, abyśmy mieli je co najmniej trzy lata.

Żaden samochód nie odda klimatu motocykla... Ta wolność i frajda z jeżdżenia po miejskich ulicach pomimo panujących korków. Jazda motocyklem sprawia o wiele więcej radości, niż jazda samochodem, nawet kabrioletem. To stara prawda. Kto jeszcze jej nie odkrył, powinien przekonać się sam. Na rynku nie brakuje ciekawej oferty. Każdy użytkownik może dobrać motocykl do swojego charakteru. Przykładem firmy, która oferuje szeroką paletę modeli jest
japońska Honda i jej olsztyński dealer Honda Daszuta.

Dla kogoś z zacięciem sportowym ciekawą propozycją Hondy będzie model CBR 125 R. To idealny pierwszy motocykl sportowy. Chłodzony cieczą, jednocylindrowy, czterosuwowy silnik o poj. 125 cm sześc. i mocy 13,3 KM przy 10 tys. obr./min robi wrażenie ruszając nie tylko spod świateł. Dodatkową radość można czerpać z 6-stopniowej skrzyni biegów.


Dla zwolenników "motocykla jak się patrzy" Honda Daszuta adresowała model CBR 125 F o mocy 10,6 KM. Jednocylindrowy i zarazem dynamiczny silnik spala zaledwie 1,9 litra na 100 km. Który miejski samochód może pochwalić się tak niskim zużyciem? Model ten waży 126 kg, a jego kierownica skręca pod kątem 45 stopni. Wartości te ułatwiają manewry podczas pokonywania miejskich korków czy na parkingu. Wspomniane parkowanie sprawia prawdziwy ból głowy kierowcom samochodów, ale nie motocyklistom. Oni wcisną się w każdą lukę.

A jaki motocykl dla młodych duchem? Oczywiście, że każdy. Jest jednak model, który pod tym względem się wyróżnia. Mowa o MSX. Niemal 10 KM mocy, mała masa, bo zaledwie 100 kg i niewielkie koła sprawiają, że ten jednoślad fruwa pomiędzy wleczącymi się miastem autami i ziewającymi w środku kierowcami.


A uniwersalny skuter? W tym roku Honda Daszuta prezentuje naprawdę ich szeroką paletę. Poczynając od lekkiego i poręcznego WAVE przypominającego motorower, a kończąc na pokaźnym FORZA. Ten ostatni ma całe 15 KM pod siedzeniem i waży niemal 160 kg. To kawał motocykla, którym można jeździć z prawem jady kat B. Nic, tylko zabrać dziewczynę lub żonę na randkę. Wypad na miasto czy w plener zapewne sprawi jej wiele radości.

woj


Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB