Koncepcyjna czterdziestka Volvo idzie w ślady braci

2016-06-03 10:00:51 (ost. akt: 2016-06-03 10:02:38)
Koncepcyjna czterdziestka Volvo idzie w ślady braci

Autor zdjęcia: Volvo

W Goeteborgu Szwedzi pokazali koncepcyjne modele z serii 40. Już wiadomo, że SUV wejdzie do produkcji w belgijskiej fabryce Volvo w przyszłym roku i pojawi się na rynku jako XC40. Modele zostały zbudowane na wspólnej płycie Compact Modular Architecture (CMA).

W przyszłości w tej serii mają jeszcze powstać auta z napędem hybrydowym i elektrycznym. Prezes Volvo, Hakan Samuelsson ,nie ukrywa, że bardzo liczy na powodzenie tych samochodów na rynku, bo ma w planach osiągnięcie sprzedaży 800 tys. sztuk rocznie. Czy się uda? Są na to szanse. W ubiegłym roku Volvo sprzedało, po raz pierwszy w historii, ponad pół miliona aut.

W XC 40 ma być zawarty cały kod genetyczny szwedzkiej marki: technologia, bezpieczeństwo i ekologia. Mniejsze auta Volvo również mają korzystać z rozwiązań zastosowanych u swoich „większych braci“. W ten sposób bez problemu będzie w stanie konkurować z BMW i Audi. Volvo wspólnie z Geely opracowało modularny system budowy aut. Teraz będzie można wymieniać komponenty pomiędzy poszczególnymi modelami.

Auta autonomiczne Volvo zamierza produkować w roku 2020. Wówczas Szwedzi obiecują, że w ich samochodach nikt nie zginie podczas wypadku, ani też nie zostanie ciężko ranny. Chociaż przedstawiciele firmy twierdzą, że są na to gotowi już teraz. Peter Martens, który kieruje działem rozwoju w Volvo nie ukrywa, że planowana jest potężna ofensywa modelowa. — Nie wykluczam, że będziemy mieć auto mniejsze od XC40, czyli w segmencie B, ale nie w najbliższej przyszłości.
woj

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB