Polacy wybierają Czechów

2016-02-04 08:00:53 (ost. akt: 2016-02-04 08:58:53)
Skoda octavia III

Skoda octavia III

Autor zdjęcia: rr

Ranking najczęściej rejestrowanych samochodów w Polsce zdominowały firmy czeskie i niemieckie. Kolejny rok z rzędu Polacy najchętniej wybierali auta z fabryk Skody i Volkswagena. Poza podium znalazły się modele Forda i Toyoty.

Skoda kolejny rok z rzędu zdominowała ranking najchętniej wybieranych modeli samochodów w Polsce. Polacy zarejestrowali 14200 egzemplarzy skody octavii. Na drugim miejscu znalazł się kolejny model czeskiego producenta ― fabia. Na zakup tego pojazdu zdecydowało się około 12000 osób.
Podium zamyka volkswagen golf, który został zarejestrowany przez nieco ponad 11600 konsumentów. Octavia na pierwszym miejscu uplasowała się po raz siódmy i jest bezsprzecznym liderem rankingów w Polsce.
Ranking dziesięciu najpopularniejszych modeli osobowych polskiego rynku w 2015 roku zdominowały trzy marki. To Skoda, która ma na liście aż trzech swoich reprezentantów (Octavia, Fabia i Rapid). Volkswagena reprezentują dwa modele (Golf i Passat), tyle samo co japońskiego producenta aut — Toyoty (Auris i Yaris).
W roku 2014 zestawienie pierwszej trójki najpopularniejszych modeli osobowych na polskim rynku wyglądało bardzo podobnie. Z jedną tylko różnicą — na najniższym miejscu podium rozsiadł się ford focus, który okazał się lepszy od volkswagena golfa.
W zestawieniu ubiegłorocznym to jednak kompaktowy model z niemieckiego Wolfsburga zapewnił sobie medal brązowy, a focus musiał zadowolić się dopiero miejscem siódmym.


Najpopularniejsze auta w Polsce w 2015 r.:

1. Skoda Octavia
2. Skoda Fabia
3. Volkswagen Golf
4. Opel Astra
5. Toyota Auris
6. Toyota Yaris
7. Ford Focus
8. Skoda Rapid
9. Volkswagen Passat
10. Renault Clio

kraw

źródło: samar.pl

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB