Honda HR-V wraca na drogi

2015-09-24 12:00:00 (ost. akt: 2015-09-24 11:32:59)
Czy druga generacja modelu HR-V będzie cieszyła się popularnością?

Czy druga generacja modelu HR-V będzie cieszyła się popularnością?

Autor zdjęcia: Honda

Jest połączeniem stylu coupe z funkcjonalnością i wytrzymałością klasycznego SUV-a, a jego muskularna sylwetka zachęca do sprawdzenia możliwości dynamicznych jednostek napędowych.

Kiedy w 1999 roku na rynku pojawiła się pierwsza wersja hondy HR-V, od razu zjednała sobie fanów motoryzacji. Auto prezentowało się bardzo dobrze i w pewnym sensie nadało ton popularnej klasie crossoverów. PO zakończeniu produkcji w 2006 roku, na rynku Europejskim pozostała luka, którą konkurencja z różnym skutkiem próbowała wypełnić. W tym roku HR-V jednak powróciła.

W aucie montowany jest m.in. silnik Diesla o poj. 1,6 litra i mocy 120 KM
Fot. Honda
W aucie montowany jest m.in. silnik Diesla o poj. 1,6 litra i mocy 120 KM

Nowa honda HR-V zaskakuje przestronnością. W kabinie nie brakuje miejsca na nogi oraz nad głowami. Wrażenie przestronności potęguje panoramiczne okno dachowe, które jest dostępne w opcji.
Klienci do wyboru mają benzynowy silnik o poj. 1,5 litra i mocy 130 KM oraz jednostkę wysokoprężną o poj. 1,6 litra i mocy 120 KM. Pierwszy z silników dostępny jest z automatyczną skrzynia biegów, natomiast oba mogą pracować z sześciobiegową przekładnią manualną. Po naciśnięciu przycisku ECON samochód staje się jeszcze bardziej ekonomiczniejszy. Wówczas zmianie ulega charakterystyka pracy przepustnicy, a układ klimatyzacji przechodzi w tryb ograniczonego poboru energii.

Bagażnik ma pojemność 470 litrów, a po złożeniu siedzeń powiększa się do 1103 litrów
Fot. Honda
Bagażnik ma pojemność 470 litrów, a po złożeniu siedzeń powiększa się do 1103 litrów

W aucie nie brakuje czujników ułatwiających jazdę. Należą do nich między innymi czujniki parkowania umieszczone z przodu oraz z tyłu. Częstotliwość dźwiękowego sygnału ostrzegawczego rośnie wraz ze zbliżaniem się do przeszkody. Przednie wycieraczki wyposażone są natomiast w czujnik deszczu, dzięki czemu uruchamiają się samoczynnie. Wystarczy, że na szybę spadnie kilka kropel deszczu...
Pojemność bagażnika hondy HR-V przy uniesionych oparciach wynosi 470 litrów, natomiast przy złożonych 1103. Auto oferowane jest między innymi w takich kolorach jak: brillant sporty blue metallic, crystal black pearl czy milano red. Wygląd auta "usportowi" pakiet o nazwie aero. Obejmuje on przedni oraz tylny zderzak, a także stopnie boczne.
woj

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB