Po raz dziesiąty honda civic pojawi się na drogach

2016-09-01 09:12:10 (ost. akt: 2016-09-01 09:14:13)
Po raz dziesiąty honda civic pojawi się na drogach

Autor zdjęcia: Honda

Głosami fanów motoryzacji w Wielkiej Brytanii nowy civic zajął pierwsze miejsce w kategorii design. W Paryżu model zostanie zaprezentowany jesienią.

Civic dziesiątej generacji zaprezentuje się premierowo podczas jesiennej wystawy w Paryżu. Głosami fanów motoryzacji w Wielkiej Brytanii nowy civic już zajął pierwsze miejsce w kategorii design. W plebiscycie magazynu Auto Express reprezentant ze stajni Hondy okazał się lepszy od czternastu modeli konkurencyjnych, zdobywając ostatecznie prawie 20 proc. wszystkich zgłoszeń.

Gotowa wersja produkcyjna nowego civica ujrzeć ma światło dzienne pod koniec września wraz z rozpoczęciem międzynarodowej wystawy Paryż 2016. Życzliwie przyjęty model koncepcyjny zaprezentowano podczas marcowych targów w genewskim Palexpo.
Nowy kompakt Hondy w porównaniu z poprzednikiem będzie o 30 mm szerszy, a do tego o 130 mm dłuższy, lecz zarazem o 20 mm niższy. Większe i szersze koła sprawiają wrażenie, że samochód pewniej trzyma się drogi, natomiast długi rozstaw osi, krótkie zwisy i smukła sylwetka kabiny nadają karoserii. W gamie jednostek napędowych dla civica pojawią się do wyboru benzyniaki 1.0 oraz 1.5 VTEC Turbo – debiutujące w europejskiej ofercie Hondy, jak również udoskonalony diesel 1.6 i-DTEC.

W pierwszym półroczu Honda odnotowała na rynku europejskim całkowitą sprzedaż na poziomie 88 242 sztuk. To oznacza 33,5-proc. wzrost w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. W osiągniętych wynikach duża jest zasługa modelu honda HR-V, na którego przypadło 19 485 egzemplarzy. Wzrost sprzedaży Hondy był widoczny na wszystkich wiodących rynkach w Europie (Wielka Brytania, Niemcy, Francja, Włochy oraz Hiszpania). Silna tendencja wzrostowa zaznaczyła się zwłaszcza na Półwyspie Apenińskim (plus 118,9 proc.).

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB