Dusterem na biegun południowy

2017-08-18 07:00:00 (ost. akt: 2017-08-17 09:54:00)
Dusterem na biegun południowy

Autor zdjęcia: Dacia

Wyprawa na biegun południowy wymaga długich przygotowań i... dobrego auta. Dacia została partnerem oficjalnym wyprawy Piotra Pustelnika, który otrzymał do użytkowania model duster outdoor.

Głównym celem wyprawy Piotra Pustelnika jest podróż od wybrzeża Antarktydy do bieguna południowego szlakiem Amundsena — Axel Heiberg Trail. Norweg Roald Amundsen był pierwszym zdobywcą bieguna południowego. Razem ze swoimi czterema towarzyszami dokonał tego 14 grudnia 1911 roku, na pięć tygodni przed przybyciem w to miejsce Roberta Falcona Scotta.
— Dacia duster to samochód odpowiedni dla podróżnika — mówi Piotr Pustelnik. — W najbliższym czasie czeka mnie wiele przejazdów w ramach przygotowań do wyprawy, więc wygodny transport jest dla mnie bardzo ważny.

Dacia duster outdoor to samochód opracowany na bazie najlepiej wyposażonej wersji. Charakterystycznym elementem wyposażenia tej serii są aluminiowe obręcze kół o wielkości 16 cali. Bogato wyposażona seria limitowana oferuje wszystkie elementy wyposażenia niezbędne w codziennym użytkowaniu m.in. system media nav evolution, wspomaganie parkowania tyłem czy regulator-ogranicznik prędkości.

Piotr Pustelnik, polski inżynier chemik, alpinista i himalaista, zdobywca Korony Himalajów i Karakorum przygotowuje się do zdobycia bieguna południowego drogą lądową bez wsparcia z zewnątrz. Wspinał się w Tatrach, Alpach, Dolomitach, Pamirze, Andach, na Alasce, w Karakorum i Himalajach. Po zakończeniu kariery himalajskiej kontynuował działalność w górach dalekiej północy (kanadyjski Yukon, lądolody Islandii).
Planowany termin wyprawy Piotra Pustelnika: grudzień 2017 — styczeń 2018.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB