Doskoczyć do poziomu GTI

2017-06-08 07:00:00 (ost. akt: 2017-06-06 15:51:53)
Doskoczyć do poziomu GTI

Autor zdjęcia: Volkswagen

Słynny hot hatch? Oczywiście, że volkswagen GTI. Teraz przyszła kolej na miejski model up! w wersji przyprawionej na ostro. Co ma wspólnego z usportowionym golfem z 1976 roku?

Miejski model Volkswagena osiąga prędkość prawie 200 km/h. Klienci będą mogli wsiąść do niego na początku przyszłego roku.
Volkswagen up! GTI waży zaledwie 997 kg. To zasługa m.in. wykorzystania znacznie większej ilości stali o podwyższonej wytrzymałości. Pod maską auta umieszczono 115-konny silnik benzynowy TSI, który rozwija maksymalny moment obrotowy o wartości 230 Nm.
Według oficjalnych danych fabrycznych, kierowca niemieckiej maszyny liczyć może na sprint do setki w czasie 8,8 sekundy, a maksymalnie można rozpędzić się do 197 km/h.

Jak podkreśla producent, pod względem charakteru i mocy silnika nowy samochód przypomina zaprezentowanego w 1976 roku Golfa GTI o mocy 110 KM. To protoplasta rodu volkswagenów, który przekazał geny kolejnym generacjom modelu golfa w segmencie hot hatch. Dla niewtajemniczonych, terminem tym określa się sportowe wersje kompaktowych aut z nadwoziem typu hatchback.

Najmocniejszy model z rodziny up! można rozpoznać dzięki elementom GTI. Na przykład z przodu w osłonie chłodnicy o strukturze plastra miodu widnieje czerwony pasek z umieszczonym na nim logo GTI. Do tego m.in. obudowy lusterek połyskujące błyszczącą czernią, 17-calowe obręcze kół z nowym wzorem oraz większy spojler dachowy, który zapewnia mocniejszy docisk tylnej osi do podłoża.
We wnętrzu zamontowano sportową kierownicę, typową dla GTI gałkę dźwigni zmiany biegów oraz fotele z tapicerką w charakterystyczną kratę.


Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB