Kusznierewicz ambasadorem modelu velar

2017-05-30 07:00:00 (ost. akt: 2017-05-30 09:57:12)
Kusznierewicz ambasadorem modelu velar

Autor zdjęcia: Land Rover

Zdobywca złotego medalu na olimpiadzie w Atlancie został ambasadorem modelu range rover velar.

To dynamiczny SUV z elementami stylistycznymi a'la coupe. Zoptymalizowane proporcje, eleganckie nadwozie oraz zintegrowane wysuwane klamki modelu świadczą o dopracowaniu całości, jak i najdrobniejszych szczegółów.

— Marka Land Rover stworzona jest dla osób, których codzienne życie definiują pasja, aktywny tryb życia i chęć pokonywania własnych granic — powiedział Arkadiusz Miętkiewicz, dyrektor zarządzający British Automotive Polska. — Mateusz Kusznierewicz oprócz wielkich osiągnięć sportowych emanuje ogromnym entuzjazmem, jest pełen profesjonalizmu i wyznaczając sobie wciąż nowe cele, doskonale wpisuje się w filozofię marki Land Rover.

Velar oferowany jest m.in. z sześciocylindrowym silnikiem wysokoprężnym w układzie V o poj. 3.0 litrów, z podwójnym turbodoładowaniem. Jednostka osiąga moc maksymalną 300 KM i 700 Nm momentu obrotowego. Według danych producenta auto do setki przyspiesza w 6,5 sekund, a jego prędkość maksymalna wynosi 241 km/h.

Topowy silnik benzynowy w takim samym układzie i o takiej samej pojemności osiąga 380 KM i 450 Nm momentu obrotowego. Z taką jednostką pod maską auto przyspiesza do setki w 5,7 sekund i może gnać z prędkością 250 km/h.

Land Rover został partnerem wszystkich projektów żeglarskich Mateusza Kusznierewicza. Logotyp marki pojawi się m.in. na stroju sportowca oraz na jachtach, na których Polak wystartuje w imprezach takich jak Żeglarski Puchar Trójmiasta, Star Sailors League czy Rolex Fastnet Race.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB