Co słychać w branży motoryzacyjnej na koniec roku?

2016-12-21 10:17:00 (ost. akt: 2016-12-22 11:47:41)
Co słychać w branży motoryzacyjnej na koniec roku?

Autor zdjęcia: Volkswagen

Wydawałoby się, że na koniec roku w branży motoryzacyjnej niewiele się wydarzy... A jednak. Z linii montażowej zjechał hyundai i30 nowej generacji, czy pierwszy egzemplarz forda GT 2017. Wielu nowości można spodziewać się również zaraz po Nowym Roku.

Kilka dni temu Koreańczycy wystartowali z produkcją modelu i30 nowej generacji. Pierwsze samochody opuściły linię montażową 15 grudnia. Hyundai i30 to model zaprojektowany i skonstruowany w Europie, a produkowany dokładnie blisko granicy z Polską, w czeskich Nosoviach. Nowy hatchback hyundaia ma zadebiutować w polskich salonach już w lutym przyszłego roku. Natomiast premiery wersji kombi można spodziewać się w drugie połowie 2017.

Mamy dobre wieści również dla fanów aut sportowych. Z taśmy montażowej zjechał pierwszy egzemplarz forda GT 2017 w wersji seryjnej, rozpoczynając tym samym cykl produkcyjny długo oczekiwanego supersamochodu.
Przypomnijmy, ford GT zadebiutował w styczniu 2015 roku podczas salonu North American International Auto Show. Niespełna dwa lata później Ford Performance rusza z dostawami pierwszych egzemplarzy do wybranych klientów z różnych części świata.

— Gdy wchodziliśmy w rok 2016, mieliśmy dwa cele związane z fordem GT: wygrać w Le Mans oraz rozpocząć dostawy do klientów przed końcem roku — powiedział Raj Nair, wiceprezes wykonawczy i dyrektor ds. technicznych Ford Motor Company. — Udało nam się zrealizować oba te postanowienia.

Samochód wyróżnia się aerodynamicznie wyprofilowanym nadwoziem z włókna węglowego, a pod jego maską pracuje najmocniejsza wersja silnika EcoBoost 3.5 V6 w historii, generująca przeszło 600 KM mocy! Do zmiany biegów służy siedmiobiegowa skrzynia dwusprzęgłowa.
Konstrukcja forda GT składa się z aluminiowej przedniej i tylnej ramy pomocniczej oraz paneli nadwozia wykonanych z włókna węglowego.

Nachodzący rok 2017 pod względem nowości motoryzacyjnych zapowiada się bardzo interesująco. Oto, co szykują dla klientów poszczególne marki.
Już na początku przyszłego roku zadebiutuje przedłużona wersja niemieckiego SUV-a — tiguana. Światowa premiera samochodu odbędzie się podczas targów NAIAS 2017 już 8 stycznia.
Rozstaw osi tiguana został powiększony o 11 centymetrów. Jego premiera rynkowa ma nastąpić latem 2017.

Auto pojawi się w Ameryce Północnej, Chinach oraz w Europie. Wersja szykowana z myślą o klientach ze Starego Kontynentu otrzyma oznaczenie "Tiguan Allspace", natomiast modele zamawiane na rynek amerykański oraz chiński nazywać się będą po prostu "Tiguan".
Podczas wspomnianych targów motoryzacyjnych zaprezentowane będą takie nowości jak m.in.: BMW serii 5 sedan (G30), mercedes klasy E coupe, lexus LS, czy toyota camry.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB