Tesla z niemieckiej fabryki?

2016-11-18 11:09:54 (ost. akt: 2016-11-18 11:18:03)
Tesla z niemieckiej fabryki?

Autor zdjęcia: tesla.com

Tesla Motors do tej pory koncentrowała się przede wszystkim na produkcji w Stanach Zjednoczonych. Teraz firma ma uruchomić fabrykę również w Niemczech.

Jakiś czas temu Tesla uruchomiła swoją pierwszą gigafabrykę w Stanach Zjednoczonych. Są tam produkowane m.in. akumulatory do samochodów elektrycznych.
Okazuje się, że druga gigafabryka ma zostać wybudowane w Europie. Obiekt ma rozpocząć działanie już w przyszłym roku. Co prawda Elon Musk, dyrektor generalny w Tesla Motors nie zdradza jeszcze, gdzie zostanie ona postawiona. Można się jednak domyślać się, że będą to Niemcy. Dlaczego?

To właśnie w Niemczech odbyła się konferencja, podczas której doszło do zapowiedzi budowy nowej fabryki w Europie, gdzie mają być produkowane m.in. elektryczne samochody Tesli. Po drugie Elon Musk ogłosił zakup niemieckiej firmy Grohmann Engineering, która zajmuje się automatyką. Producent ma nadzieję, że dzięki temu zakupowi uda się zwiększyć wydajność. Firma Grohmann Engineering ma być przekształcona w Tesla Grohmann Automation.

Tesla chce od 2018 roku produkować 500 tysięcy aut rocznie. To kilka razy więcej niż obecnie.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Porady i informacje
więcej »