BMW, które służyło w policji...

2016-10-22 07:19:22 (ost. akt: 2016-10-21 14:36:11)
BMW, które służyło w policji...

Autor zdjęcia: BMW

Dziś motocykl ten wygląda, jakby grał jedną z ról w „Mad Maxie”... Kiedyś BMW R 80 RT z 1988 roku służyło szwajcarskiej policji w jednym z włoskojęzycznych kantonów.

BMW R 80 RT uważane było za jeden z wygodniejszych motocykli turystycznych. Wytrzymały i zarazem ekonomiczny. Palił około 4,5 litra na 100 km i przyzwoicie przyspieszał. W seryjnych motocyklach produkowanych w 1988 roku silnik osiągał 50 KM przy 6500 obr. /min. Jednostka ta potrafiła rozpędzić motocykl do 170 km/h.


Jakiś czas temu jedna z maszyn służących w szwajcarskiej policji została gruntownie przebudowana i otrzymała przydomek: „Polizia Uno P1”. Fanów dwóch kółek niech nie zmyli niemiecki napis na baku, który nawiązuje do kraju pochodzenia marki. W przebudowanym przez firmę VTR Customs — BMW 80 RT nie brakuje nowoczesnej technologii.

Zastosowano w nim układ wtrysku paliwa zamiast oryginalnych gaźników. Nie zapomniano również o sprężarce. Oby tego było mało, zamontowano także układ wtrysku tlenku azotu. Gaz ten używany jest do schładzania pobieranego powietrza, co wielokrotnie zwiększa jego gęstość. Można tylko sobie wyobrazić, jaki dzięki temu ładunek wybuchowy powstaje w cylindrze... Cel przeróbek był jeden: pokonać jedną ósmą mili jak najszybciej.
woj

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Porady i informacje
więcej »