Oba samochody będą wykorzystywane w Rzymie i w Mediolanie do działań specjalnych takich jak transport krwi i narządów, jak również do eskortowania podczas różnych uroczystości. Wśród elementów wyposażenia na uwagę zasługuje defibrylator, przenośna chłodnia czy uchwyty na broń długą.
Aby umożliwić lepsze poznanie charakterystyki Giulii grupa FCA zobowiązała się do przeprowadzenia dla ograniczonej ilości karabinierów kursu bezpiecznej jazdy pod okiem instruktorów.
Alfy w policji to nie nowość. Warto przy tej okazji wspomnieć 2010 rok, kiedy to policja w Polsce i m.in. w Olsztynie otrzymała alfy 159 z 200-konnym silnikiem turbodoładowanym o poj. 1750 TBi. Jego maksymalny moment obrotowy wynosił 320 Nm i był dostępny już przy 1400 obr./min. Napęd na przednie koła przenoszony był za pośrednictwem 6-stopniowej skrzyni biegów. Przyspieszenie od zera do setki zajmowało 7,7 sek., a prędkość maksymalna wynosiła 235 KM. Okazuje się, że alfy o numerze 159 to najpopularniejsze samochody we włoskie policji.
Wracając do Polski, najpopularniejsza w policji jest kijanka, znaczy kia cee’d. W Czechach, a jakże, do najpowszechniejszych należą skody: octavie, felicie oraz fabie. We Francji prym wiodą peugeoty 307 czy citroeny berlingo. Niemcy stawiają na BMW serii 5, volkswageny golfy oraz ople corsy. W Szwecji popularne są volvo XC70. Na ulicach północy można spotkać także volkswageny pasaty oraz saaby. W Brazylii popularne są chevrolety blazery, w Chinach można spotkać volkswageny passaty lub sprintery. W Stanach Zjednoczonych policja korzysta m.in. z fordów crown.
A co się dzieje na drugim końcu świata? W Australii najpopularniejszymi autami używanymi przez policję są miejscowe holdeny. W Japonii również wspiera się rodziny przemysł motoryzacyjny. Popularne są subaru impreza, czy honda NSX.
woj
Komentarze (0)
Dodaj komentarz Odśwież
Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez