Bezpieczny wyjazd na majówkę zapewni nie tylko rozważna jazda

2016-04-28 08:49:39 (ost. akt: 2016-04-28 09:09:52)
Bezpieczny wyjazd na majówkę zapewni nie tylko rozważna jazda

Autor zdjęcia: Renault

310 wypadków drogowych, w których zginęło 30 osób, a 408 zostało rannych – to czarne statystyki ubiegłorocznej majówki. Jak będzie w tym roku? Pogoda zachęca do wyjazdu i spędzenia czasu wolnego poza domem. Jednak do podróży warto się przygotować – radzą eksperci i jednocześnie apelują do kierowców o wyobraźnię na drodze.

„Kiedy wyjeżdżamy w dłuższą podróż, powinniśmy przede wszystkim założyć sobie 20-procentową rezerwę czasową. W przypadku gdy towarzyszy nam presja czasu, zaczynamy ryzykować, podejmujemy złe decyzje na drodze i sami narażamy się na wypadek” – mówi Wojciech Szajnert ze Szkoły Bezpiecznej Jazdy Renault.

Drugą ważną kwestią jest zadbanie o stan techniczny auta. Jeśli obawiamy się, że coś jest z nim nie tak, zróbmy przegląd pojazdu lub oddajmy go na kilka dni do mechanika. Zwiększy to szanse na dojechanie do celu bez żadnych awarii.

Po trzecie pamiętajmy o odpowiednim załadowaniu bagażu do samochodu. Koniecznie postarajmy się, żeby w środku auta nie znajdowały się żadne luźne przedmioty, zwłaszcza ciężkie i ostre. W razie wypadku mogą nam one wyrządzić krzywdę. Jeśli nasze schowki, bagażnik oraz boks dachowy okażą się zbyt małe, niezmieszczony w nich bagaż należy przymocować pasami do siedzenia.infowire.pl

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB