Czy twój samochód ma problemy ze wzrokiem?

2016-02-22 12:52:58 (ost. akt: 2016-02-22 12:56:04) Artykuł sponsorowany
Czy twój samochód ma problemy ze wzrokiem?

Autor zdjęcia: Nord Auto

To, jak wpływają zabrudzone szkła na widoczność wie każdy okularnik. A twoje auto? Czy właściwie dbasz o jego reflektory?

Piasek, kurz, grad... Do tego raz upał, raz mróz, robią swoje. Po latach eksploatacji reflektory samochodowe stają się matowe i, co za tym idzie, nie spełniają właściwie swojej roli. Droga nie jest oświetlona tak, jak być powinna. Niektórzy właściciele aut usiłują sobie z tym radzić, montując mocniejsze żarówki. Niestety, jest to błędem.

— Każde auto ma przewidziany przez producenta rodzaj oświetlenia. Samemu zgodnie z prawem, nie możemy tych parametrów zmieniać. Grozi to nie tylko mandatem, ale też uszkodzeniami reflektorów — tłumaczy Kamil Gawryś ekspert z serwisu samochodowego Nord Auto.

— Jeśli reflektory twojego auta świecą za słabo, zanim kupisz nowe żarówki czy też całe reflektory, sprawdź czy po prostu nie zmatowiały i nie przebarwiły się z wiekiem. Rysy, zmatowienia i przebarwienia reflektorów można usunąć poprzez zabieg regeneracji. Regeneracja reflektorów polega na polerowaniu z wykorzystaniem specjalnych narzędzi i past. Zabieg pozwala spolerować zniszczoną zewnętrzną część lampy, przez co znacząco poprawia przepływ światła żarówki. Ważne jest doświadczenie i precyzja w wykonaniu zabiegu, dlatego taką usługę warto zlecić doświadczonym i dobrym warsztatom. Cena usługi to 80 zł za jedną lampę.

Nord Auto Sp. z o.o. — Olsztyn, al. Warszawska 117 d,
Tel. 606 436 995

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB