Czy wiemy o tym, że prowadzenie auta, gdy jesteśmy chorzy, może być równie niebezpieczne, jak po spożyciu alkoholu? Brytyjskie badania pokazują, że chorując na grypę nasza koncentracja spada o ponad 50 proc.
— W utrzymaniu skupienia na drodze przeszkadzają takie czynności jak czyszczenie nosa, ziewanie czy odruch kichania. Wówczas chwila nieuwagi prowadzi do częstego, gwałtownego hamowania czy dużo poważniejszych konsekwencji. Niebezpieczeństwo wypadku w takim stanie powinno zmobilizować chorego kierowcę do pozostania w domu — ostrzegają trenerzy Szkoły Bezpiecznej Jazdy Renault.
Zażywane leki mogą mieć negatywny wpływ na zdolności motoryczne kierowcy. Dlatego przed zażyciem leku powinien zapoznać się z informacjami zawartymi w ulotce i sprawdzić, czy nie ma negatywnego wpływu na zdolność prowadzenia auta. Aktywny środek leku może pozostawać w organizmie przez bardzo długi czas i wpływać negatywnie na kierowcę, który w takim przypadku powinien pozostać w domu albo jechać w samochodzie jako pasażer.
Komentarze (2)
Dodaj komentarz Odśwież
Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych
Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez
montee #1856267 | 83.9.*.* 12 lis 2015 14:59
Kiedy grypa złapie za kierownicą to wtedy po powrocie do domu trzeba zrobić dokładnie to samo, co powinno się robić podczas grypy.
Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) !
odpowiedz na ten komentarz
Bezpieczny Kierowska #1853852 | 207.244.*.* 9 lis 2015 15:56
Dobrze, że zaszczepiłam się w tym sezonie na grypę. Będę bezpiecznym kierowcą, a choroba mnie nie rozłoży . W tamtą jesień chorowałam, co źle wpłynęło na moją pracę. Kiedy przeczytałam więcej na temat szczepień, upewniłam się, że warto w nie inwestować… http://zaszczepsiewiedza.pl/szczepienia/ dorosli/kiedy-warto-sie-zaszczepic/grypa /
Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) !
odpowiedz na ten komentarz