Osiągnąć szczyt w branży motoryzacyjnej

2015-06-29 09:27:00 (ost. akt: 2015-06-29 09:28:15) Artykuł sponsorowany
Andrzej Arefiew, właściciel Konsorcjum Arefiew, do którego należy m.in. olsztyński salon Nord Auto

Andrzej Arefiew, właściciel Konsorcjum Arefiew, do którego należy m.in. olsztyński salon Nord Auto

Autor zdjęcia: Michał Orłowski

To najcenniejszy tytuł przyznawany tym, którzy poświęcili się dla branży motoryzacyjnej w Polsce i osiągnęli niezaprzeczalny sukces. "Człowiekiem Roku 2015" magazynu "Dealer" został Andrzej Arefiew, właściciel Konsorcjum Arefiew, do którego należy między innymi olsztyński salon Nord Auto.

— Jestem szczęśliwy i zaskoczony — mówi Andrzej Arefiew. — To największe wyróżnienie i zarazem osiągnięcie w branży motoryzacyjnej. Myślę, że powody takiej nagrody są dwa. Pierwszy to nasi szanowni klienci. Wszystko, co robimy, robimy dla nich. Drugi powód to motoryzacja, która jest moją pasją.

Wszystko zaczęło się na Politechnice Białostockiej, gdzie założył Auto Klub Politechniki Białostockiej i był jego pierwszym prezesem. Był 1976 rok... Po ukończeniu szkoły wyjechał do Niemiec, gdzie pracował jako mechanik i poznawał tajniki motoryzacji od podszewki. Po powrocie do kraju postanowił otworzyć punkt dealerski. W 1994 roku został autoryzowanym dealerem Opla. Przełomem w rozwoju firmy był 1999 rok, kiedy to otworzył punkt dealerski w Ostrołęce. W kolejnych latach został dealerem marek: Volvo, Chevrolet, Saab, Isuzu, Hyundai oraz Skoda.

http://m.wm.pl/2015/04/orig/mpotbr6390-v1-239201.jpg

Dziś Andrzej Arefiew należy do największych graczy rynku motoryzacyjnego w Polsce północno-wschodniej. Prywatnie jest pasjonatem żeglarstwa, nart oraz jazdy konnej.

Miesięcznik "Dealer" to tytuł poświęcony tematyce zarządzania autoryzowaną stacją dealerską, który dedykowany jest właścicielom salonów samochodowych oraz ich menedżerom. Tytuł "Człowieka Roku" przyznaje kapituła składająca się z 23 ekspertów rynku motoryzacyjnego oraz internauci.