Na nudę limeryk, nowe znaki drogowe i śpiew – mamy zwycięzców konkursu!

2015-06-11 14:00:00 (ost. akt: 2015-06-11 14:25:47) Artykuł sponsorowany
Na nudę limeryk, nowe znaki drogowe i śpiew – mamy zwycięzców konkursu!

Autor zdjęcia: mat. prasowe Volvo

Już wiemy, jak zająć dziecko w podróży! Pomogli nam internauci, którzy wzięli udział w konkursie Nord Auto!

Wiadomo, dzieci w samochodzie czasami się nudzą. Szczególnie, jeżeli nasza podróż trwa dłużej, a nam brakuje już pomysłów, jak ich zabawić. O to, jak radzić sobie w tych momentach, zapytaliśmy internautów. Spośród wielu zgłoszeń wybraliśmy kilka, które nam się spodobały. Osoby te otrzymają gadżety ufundowane przez salon Nord Auto w Olsztynie, dealera Volvo.

I tak, pan Dariusz proponuje, aby wraz z dzieckiem układać limeryki wykorzystując nazwy mijanych w drodze miejscowości. A jak do tego się zabrać? Autor pomysłu podpowiada. Otóż limeryk to utwór, który pod względem treści jest rymowaną anegdotą, ma też zwykle stały układ narracji: 1. Wprowadzenie bohatera i miejsca, w którym dzieje się akcja, w pierwszym wersie; 2. Zawiązanie akcji w wersie drugim (często wprowadzony jest tu drugi bohater); 3. Krótsze wersy trzeci i czwarty to kulminacja wątku dramatycznego; 4. Zaskakujące, najlepiej absurdalne rozwiązanie w wersie ostatnim.

http://m.wm.pl/2015/04/orig/mpotbr6390-v1-239201.jpg

Wspomniana opcja dotyczy jednak starszych dzieci. A co z młodszymi? Tu z pomocą przyszedł pan Mariusz, który zasugerował ciekawe rozwiązane, które testuje na własnych dzieciach: "Gdy jedziemy autem z dziećmi wymyślamy nowe niekonwencjonalne nazwy znaków drogowych. Oto klika przykładów: uwaga krowy/zwierzęta gospodarskie, uwaga skarpeta/boczny wiatr, maraton/dzieci szkolne/ itd." Idąc tym tropem, można np. znak ostrzegawczy — roboty na drodze, potraktować jako "uwaga na poszukiwaczy skarbów", albo znak: zakaz używania sygnałów dźwiękowych, potraktować jako "trębaczom wstęp wzbroniony".

A może po prostu pójść na całość, jak pan Krzysztof, który proponuje rozkręcić w aucie imprezkę: „Śpiewać, tańczyć, kawały opowiadać... chrupkami się objadać, w monotonię nie popadać. Radosną muzyczkę włączyć... bo zawsze działa cuda! Uzdrawia z lenistwa, w mig poprawia humor i sprawia, że każda podróż w zachwyt wprawia :) Nie jestem zwolennikiem tabletów, wirtualnego świata i bajek w TV, które dzieci wręcz hipnotyzują... a gdy się je wyłączy płaczą i dramatyzują. Lepiej dzieciom obiecać, że po podróży coś miłego je spotka... że wypasiona będzie godzina za godziną, wspólnie spędzona z kochającą rodziną :)”

A tutaj lista zwycięzców naszego konkursu:
- Dariusz Szymanowski,
- Mariusz Kurowski,
- Krzysztof Bogusz.

Gratulujemy i od poniedziałku 15 czerwca zapraszamy po odbiór upominków do olsztyńskiego salonu Nord Auto!