Bezpieczni od dziecka

2018-12-11 13:25:28 (ost. akt: 2019-02-26 11:43:29)

Światła są? Są! Hamulce sprawne? Sprawne! Pasy zapięte? Tak jest! To ruszamy w niesamowitą przygodę, którą zaczniemy w olsztyńskim Kortowie.

Bezpieczni od dziecka
Dawno dawno temu…
No, może nie tak dawno, bo około miesiąca temu, w jednym z olsztyńskich salonów samochodowych rozpoczęła się akcja “Bezpieczne auto, bezpieczna rodzina”. Początkowo było to wydarzenie, które pozwalało kierowcom sprawdzić bezpłatnie przygotowanie swojego samochodu do zimy pod względem technicznym auta. W tym roku coś się jednak zmieniło.

Salon samochodowy otwarty dla dzieci
Oprócz standardowego działania salonu i serwisu zaangażowano olsztyńskie przedszkola do udziału w konkursie. Konkurs polegał na przedstawieniu w formie rysunku lub pracy artystycznej, jak powinno się bezpiecznie podróżować w foteliku.

Do całej akcji zgłosiło się 12 placówek, czyli łącznie ponad 500 uczestników.
Prace konkursowe przez ponad 2 tygodnie oceniali internauci. Zwycięskie przedszkola zostały zaproszone do Salonu Nord Auto, gdzie odbyło się uroczyste wręczenie nagród. Laureatami konkursu zostały: Maria Młyńczak (6 lat) z Przedszkola Miejskiego nr 32 w Olsztynie i Ewa Jaworska (5 lat) z Przedszkola w Stawigudzie


Dlaczego dzieci?
— Kampania Bezpieczne Auto - Bezpieczna Rodzina co roku jest poświęcona innemu elementowi samochodu. W poprzednich latach zwracaliśmy już uwagę kierowców na stan ogumienia, zawieszenia i hamulców. W tym roku podjęliśmy temat bezpiecznego przewożenia dzieci. Stwierdziliśmy, że należy połączyć ulubione zajęcia maluchów z edukacją w zakresie bezpiecznego podróżowania - tak powstał pomysł na konkurs plastyczny o fotelikach, który zorganizowaliśmy za pośrednictwem przedszkoli — mówi dyrektor Nord Auto w Olsztynie Eryka Kuszlewicz-Masiak.


Zaangażowanie
Udało nam się dotrzeć do wielu dzieci i rodziców. Sama galeria konkursowa w trakcie akcji doczekała się ponad 130 tys. odsłon. Zaangażowanie, szczególnie nauczycieli i wychowawców z przedszkoli, było podczas głosowania bardzo widoczne. Zachęcali oni zarówno rodziców, jak i całą społeczność do oddawania głosów. Przeprowadzali z dziećmi “pogadanki” na temat bezpiecznego podróżowania w samochodzie. Cieszymy się, że cała akcja miała tak pozytywny odbiór i na tak wielką skalę.Partnerzy
Do czwartej edycji akcji “Bezpieczne auto, bezpieczna rodzina” przyłączyły się takie jednostki jak Komenda Miejska Policji, Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego, Gazeta Olsztyńska, Volkswagen oraz Volkswagen Samochody Użytkowe. Dzięki temu przedszkola z laureatami konkursu mogły zobaczyć, jak wygląda praca w serwisie, jak wygląda magazyn, a także miały możliwość zobaczenia karetki pogotowia oraz wozu policyjnego z bliska. Dodatkowym partnerem akcji została Warmiolandia, która ufundowała drugą nagrodę i to dzięki niej nagrodziliśmy dwie prace konkursowe z największą ilością głosów.Co dalej?
Każda taka akcja to nauka, zarówno dla organizatorów, jak i uczestników. Mamy nadzieję, że po jej zakończeniu każdy kierowca i dziecko będzie pamiętać o zasadach bezpiecznego podróżowania, a Nord Auto i hasło “Bezpieczne auto, bezpieczna rodzina” będzie się kojarzyło z pozytywnymi emocjami. Dlatego z okazji zbliżającego się Bożego Narodzenia życzymy wszystkim czytelnikom bezpiecznych i spokojnych Świąt.
Grzegorz Kowalczyk

Tagi:

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB