Nowe volvo XC60

2017-03-08 14:00:14 (ost. akt: 2017-03-08 14:06:04)
Nowe volvo XC60

Autor zdjęcia: Volvo

Podczas targów motoryzacyjnych w Genewie zaprezentowano nowe volvo XC60. To jeden z najbezpieczniejszych samochodów, jakie kiedykolwiek zbudowano.

Być kontynuatorem modelu XC60, to nie jest prosta sprawa... Jego pierwsza generacja, którą zaprezentowano dekadę temu cieszyła się wielkim powodzeniem. Sprzedano go w liczbie niemal miliona egzemplarzy i był najpopularniejszym SUV-em w Europie.
Czas jednak leci i klient szuka jednak na rynku nowości. Poza tym dziesięć lat na rynku to i tak dużo. To dlatego szwedzka marka podczas targów motoryzacyjnych w Genewie zaprezentowała zupełnie nowy model XC60. Moment "odsłonięcia" sześćdziesiątki był transmitowany na YouToube, więc każdy fan Volvo, bez względu na miejsce przebywania mógł to zobaczyć. Jaki więc jest?

Nowe XC60 to jeden z najbezpieczniejszych samochodów jakie kiedykolwiek zbudowano. Jest naszpikowany najnowocześniejszymi rozwiązaniami technologicznymi. Wystarczy wspomnieć o przełomowych systemach jak układ przejęcia kontroli nad torem jazdy. Jeśli system oceni, że samo hamowanie nie wystarczy do tego aby uniknąć zderzenia, wtedy samochód przejmie kontrolę nad kierownicą. System będzie nie tylko ostrzegał przed pojazdem w martwym polu, ale także zmieni tor jazdy naszego samochodu i uchroni go przed kolizją.

W nowym Volvo XC60 będzie także dostępny system Pilot Assist, który jest wstępem do jazdy w pełni autonomicznej. Utrzymuje on samochód na właściwym pasie ruchu np. na drogach ekspresowych i autostradach. Działa do prędkości 130 km/h. O ile w modelach serii 90 jest on standardem, w XC60 będzie stanowił opcję dodatkową.

Fot. Volvo

XC60 w chwili debiutu na rynku będzie dostępne z silnikami Diesla D4 o mocy 190 KM, D5 z technologią PowerPulse o mocy 235 KM mechanicznych. Dostępne będą również wersje benzynowe T5 o mocy 254 KM oraz T6 o mocy 320 KM. Oba te silniki wyposażone są w turbosprężarkę, a jednostka T6 dodatkowo w kompresor mechaniczny.
Model XC60 będzie również dostępny z wielokrotnie nagradzanym napędem T8 Twin Engine. Jest to napęd hybrydowy typu plug-in o łącznej mocy 407 KM. Czas przyspieszenia do 100 km/h to zaledwie 5,3 sekundy.

Nowy czterostrefowy system klimatyzacji z systemem oczyszczania wnętrza CleanZone zadba o czyste powietrze w kabinie usuwając z niej szkodliwe zanieczyszczenia i cząstki.
Do dyspozycji kierowcy będą usługi connected, nawigacja Sensus z systemem Volvo On Call, z nową szatą graficzną i nowymi funkcjami. Podobnie jak w przypadku serii 90 samochód będzie wyposażony w system CarPlay i Android Auto.

Produkcja najnowszego modelu Volvo ruszy w połowie kwietnia w szwedzkiej fabryce Torslanda pod Goeteborgiem.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB