Ciężarówki z Olsztyna jadą nawet do Dubaju

2014-03-07 12:31:42 (ost. akt: 2014-03-10 10:53:45)

Bene z włoskiego znaczy dobrze, a trucks z angielskiego to ciężarówki... Bene Trucks znaczy więc — Dobre Ciężarówki.

Ciężarówki z Olsztyna jadą nawet do Dubaju

Autor zdjęcia: Bene Trucks

"Mam przed sobą drogi szmat, muszę ruszać już na szlak, trzysta koni czas pogonić za granicę" — śpiewa znany kabaret Koń Polski w piosence pt. "Moja wielka ciężarówa". Słowa piosenki idealnie pasują do kondycji spółki Bene Trucks, która swoją główną siedzibę ma w Olsztynie. Dlaczego? — Prawie jedna trzecia pojazdów jakimi dysponuje spółka, trafia na rynki zagraniczne — mówi Krzysztof Sobieski, prezes Bene Trucks. — Do krajów Europy Wschodniej, ale także m.in. do Iraku, Turkmenistanu, Paragwaju, Afganistanu, Jordanii, Mołdawii, Arabii Saudyjskiej, Boliwii czy Nigerii. Ciężarówki Bene Trucks można spotkać nawet w Dubaju. W większości przypadków pojazdy te pochodzą z zakupów flotowych z jednej ze spółek Grupy DBK. Dzięki temu firma ma dostęp do kompletnej historii pojazdu, a klienci, w razie potrzeby, mogą korzystać z sieci kilkunastu stacji serwisowych zlokalizowanych w całym kraju.

Trendu nie zaburzyły lata stagnacji


Niewiele firm z naszego regionu może pochwalić się takimi sukcesami, jak spółka Bene Trucks, która jest częścią Grupy DBK — holdingu motoryzacyjnego wyspecjalizowanego głównie w obsłudze klientów z branży transportowej. Oprócz Olsztyna, oddziały firmy znajdują się także w Kostowcu pod Warszawą, w Gdańsku i na Śląsku (Ruda Śląska). Spółka zajmuje się przede wszystkim sprzedażą pojazdów używanych, ale nie tylko. Dzięki przynależności do Grupy DBK, prowadzi także kompleksową obsługę przedsiębiorców z sektora TSL (transport — spedycja — logistyka) począwszy od wsparcia w pozyskaniu finansowania, przez pomoc w zakupie używanego bądź nowego pojazdu ciężarowego, aż po jego ubezpieczenie i stałe serwisowanie.
Dziś Bene Trucks to największy w Polsce importer pojazdów używanych sprzedający rocznie ponad 1600 ciężarówek. Jak mówi Krzysztof Sobieski, prezes firmy — Ważna jest nie tylko liczba, ale również fakt, że sprzedaż rośnie nieprzerwanie już od ponad dziesięciu lat, a trendu nie zaburzyły nawet lata stagnacji gospodarczej.

Kompleksowa obsługa w jednym miejscu


W ciągu dwunastu lat firma była wielokrotnie nagradzana, w tym trzykrotnie „Gazelą Biznesu” oraz „Diamentem Forbesa”. Posiada także liczne certyfikaty oraz mnóstwo referencji od zadowolonych klientów.
— W naszym przypadku wyjątkowo skutecznym narzędziem budowania biznesu okazały się właśnie rekomendacje, co szczególnie nas cieszy — tłumaczy Krzysztof Sobieski. — Nasi klienci polecają nas, doceniając elastyczną politykę cenową oraz fakt, że w stałej ofercie mamy średnio 350 pojazdów. Dzięki temu możemy błyskawicznie reagować na potrzeby przedsiębiorców. Bardzo ważna okazała się również realizowana przez nas we współpracy z innymi spółkami z Grupy DBK filozofia "Total Care" oznaczająca kompleksową obsługę w jednym miejscu. Takie podejście oznacza, że zwalniamy właścicieli firm z wielu obowiązków, które dotychczas spoczywały na ich głowach. Przychodzą, opowiadają nam o specyfice ich biznesu, mówią, czego oczekują, a my zajmujemy się resztą.

Krzysztof Sobieski, Prezes Zarządu Bene Trucks:


— Pod obecnym szyldem Bene Trucks funkcjonuje od roku 2002, ale tak naprawdę początków firmy należy szukać w drugiej połowie lat 90. ubiegłego wieku. Wcześniej sprzedażą zarówno nowych, jak i używanych pojazdów ciężarowych, zajmowała się spółka DBK Trucks, która świadczyła kompleksowe usługi dla firm z branży transportowej. Z roku na rok zainteresowanie ofertą pojazdów używanych było coraz większe, więc w którymś momencie doszliśmy do następującego wniosku: aby sprostać rosnącym oczekiwaniom naszych klientów, konieczne jest wydzielenie spółki, która będzie się specjalizowała wyłącznie w imporcie, a następnie sprzedaży pojazdów używanych. Tak powstał Bene Trucks.

Komentarze (5)

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Mieszkaniec #1353153 | 91.196.*.* 19 mar 2014 12:17

  Szczupak to ziomal czy odwrotnie. Wie o czym chociaż pisze?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. zeb #1346183 | 89.229.*.* 11 mar 2014 09:20

  Bardzo dobra obsługa, zarówno gwarancyjna jak i pogwarancyjna. Tak trzymać!!!

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. szczupak #1343730 | 88.156.*.* 7 mar 2014 20:25

  bardzo nierzetelna firma

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. ziomal #1343538 | 89.228.*.* 7 mar 2014 17:09

  Miałem to nieszczęście kupić auto w tej firmie.Rozmowy do wpłacenia zaliczki były miłe ,wspaniałe, włazili do dupy bez wazeliny. Po wpłacie wszystko się skończyło. Licznik cofnięty jakieś 250 tyś. Wszystkich moich znajomych ostrzegłem, ze to kupa cwaniaków.Pozdrowienia z Ostródy. Były klient .

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)