Czy jedzie z nami zwierzak?

2015-03-26 15:00:00 (ost. akt: 2015-03-26 14:52:23) Artykuł sponsorowany
Czy jedzie z nami zwierzak?

Autor zdjęcia: mat. prasowe Volvo

Wiosna to czas, kiedy częściej wyruszamy w plener swoim autem. Zabieramy rodzinę oraz psa czy kota. Czy zwierzaki są w samochodzie bezpieczne?

Na początek pytanie. Gdyby twój pies mógłby mówić, do jakiego samochodu chciałby wsiąść? Okazuje się, że jedną z marek, która pamięta o pupilach, jest Volvo. Firma ta przygotowała specjalne akcesoria, które umożliwiają im bezpieczną podróż.

O tym warto pamiętać


Zanim przejdziemy jednak do akcesoriów, które ułatwiają jazdę czworonożnym pasażerom, przypomnijmy kilka podstawowych zasad, jakimi powinniśmy się kierować, przewożąc psa czy kota. Po pierwsze, zwierzęta puszczone samopas w aucie, mogą rozpraszać kierowcę, co jest niebezpieczne. Z kolei w chwili nagłego hamowania mogą uderzyć w szybę i zrobić sobie krzywdę.
Podróżując ze zwierzakiem wybierajmy raczej pory dnia, w których słońce dokucza jak najmniej. Przed samym wyjazdem nie należy karmić psa czy kota, bo czworonogi, tak jak ludzie, mogą mieć chorobę lokomocyjną... Róbmy postoje co kilka godzin. Wówczas zwierzęta załatwią swoje potrzeby fizjologiczne, a my również odetchniemy i z nowymi siłami siądziemy za kierownicę.

Fot. mat. prasowe Volvo


Jak przewozić zwierzęta?


Przede wszystkim samochód powinien oferować łatwy dostęp do swojego wnętrza. Przy przewożeniu zwierząt na pewno przyda się praktyczna krata zamocowana między miejscem dla pasażerów i bagażnikiem, dzięki której pies, podczas podróży w bagażniku samochodu, jest całkowicie bezpieczny. Można też zastosować ściankę dzieląca bagażnik wzdłuż na dwie części. Jedna część przeznaczona będzie wówczas dla psa, a druga – na bagaż.

http://m.wm.pl/2015/02/orig/mp-otbr-6294-232756.jpg


Co ze słońcem?


Szczególnie latem przydadzą się rolety zasłaniające okno tylne oraz okna boczne, które zapewniają maksymalną ochronę przed wysoką temperaturą i drażniącym psa lub kota słońcem. Warto pamiętać również o łatwo zmywalnej macie bagażnika wykonanej z wytrzymałego i odpornego na zabrudzenia winylu. Mata pokrywa podłogę, panele boczne i oparcia tylnych foteli, chroniąc wnętrze samochodu, gdy zwierzak jest mokry lub brudny. Może przyda się również praktyczny pojemnik na bagaż wykonany z plastiku, do którego nie będzie miał dostęp nasz pupil. W ten sposób będziemy mogli przewieźć na przykład jedzenie na wiosennego grilla.

Fot. mat. prasowe VolvoRęczniki, koce, szaliki...


Produkty przygotowane przez firmy motoryzacyjne z myślą o naszych pupilach obejmują również ręczniki, koce, szaliki, miski na wodę oraz smycze. Wiele z nich przygotowywanych jest jeszcze przed wypuszczeniem na rynek nowych modeli aut. I nie ma co się dziwić, bo auta często kupują osoby, które podróżują ze zwierzętami. Naturalną rzeczą jest zatem przygotowywanie „psiej” kolekcji. Takie akcesoria to dosyć nowy obszar w branży motoryzacyjnej, na który jest zapotrzebowanie.

Dzięki wyposażeniu samochodu w odpowiednie akcesoria, właściciel psa czy kota może zapewnić im właściwą wygodę. Zabierając je w podróż powinniśmy wziąć pod uwagę szereg istotnych kwestii:
• należy zatrzymywać się w regularnych odstępach czasu na spacery;
• zwierzak powinien mieć zapewniony dostęp do wody;
• należy sprawdzić, czy tylna klapa samochodu jest dobrze zamknięta, aby pupil nie wypadł podczas podróży;
• dobrym pomysłem jest oduczenie psa wyskakiwania z samochodu, z wyjątkiem wyraźnego polecenia właściciela;
• nie można zostawiać psa czy kota zamkniętego w samochodzie, zwłaszcza w okresie letnim, kiedy jego wnętrze bardzo szybko się nagrzewa;
• niektóre psy oraz koty mogą cierpieć na chorobę lokomocyjną.